Navštívili sme prerobenú Chatu pod Chlebom

Autor článku Brano Šimko

15. marca 2022

Posledné dni bolo vonku úplne ukážkové zimné počasie. Ráno sa zobudíte a na oblohe nie je ani obláčik. Ráno sme si vymysleli, že pôjdeme na Chatu pod Chlebom. Odkedy ju prerobili a otvorili, tak sme na nej neboli a je čas to zmeniť.
turcianska zahradka - chleb

Začiatok na Zajacovej

Asi najviac ľudí chodí na Chleb práve z Trusalovej, respektíve Zajacovej. Keďže je zima a môj nízky Hyundai by tam hore nikdy nevyšiel požičiavame si Sportage. Aj v ňom to bolo sranda. Vyjazdené koľaje a aj napriek vyššiemu autu šucháme spodok. Po ceste berieme stopára. No ďalej ako po minomet sme sa nedostali. Boli sme tu prvý, ale zachvíľku prichádzali ďalšia autá. Dnes väčšinou skialpinisti. Zamierili sme po ceste a po pár metroch sa napájate na značku smerom na Chleb. Asi 10 minút a sme na Zajacovej. Ani tu nie je žiadne auto. Väčšina v zime má problém na neupravenej ceste.

turcianska zahradka - chleb

Ach ten Generál….

Tajne som dúfal, že cesta zo Zajacovej bude prešľahaná. Opak bol pravdou, keďže pred 2 dňami napadol sneh a veľa ľudí tu neprešlo. Takže väčšinu času si šliapeme stopu. Krása, keď máme plný ruksak a Veronika nesiem malú Zoe. Prešľapali sme si to až na Generál. Tam už je iný problém. Celý Generál je zlyžovaný a miesta, kde sa vám zdajú pevné vám prepadne noha do snehu. Žiadna zábava. Malá sa nám zobudila a trošku začala špekulovať. Takže zmena a šup na môj hrudník. Pár pesníčiek a už spinká. Čaro horského vzduchu.

turcianska zahradka - chleb

To sme už na chate?

Ani sme sa nenazdali a sme na chate. Celkom rýchlovka dnes. Krásne počasie využilo množstvo skialpinistov a na moje prekvapenie funguje aj vlek pri chate. Takže palec hore. Už zďaleka je vidno, že chata prešla poriadnou rekonštrukciou. No väčšie prekvapenie je vnútri. Tam je skutočne krásna. Usmiata obsluha nás víta a nevadí jej ani moje natáčanie. Dokonca sme dostali aj priepustku pre malého trhača, ale to nikomu nehovorte.

turcianska zahradka - chleb

Pár slov na záver o Chate pod Chlebom

Jednoducho je to zlepšenie o 100 percent. Minimálne. Ubytovacia časť je krásna, svetelná a nová. Trošku ma odrádza, že je to tam všetko na hromade, ale toto je horská chata a nie wellness hotel. Ďalšie plus je, že sa zvýšila kapacita v dolnej časti. Ale povedzme si pravdu, aj tak všetci sedávame vonku a užívame si slniečko. Nám tento výlet vyšiel na jednotku z hviezdičkou. Úplne ukážkové počasie, krásne dlhé výhľady až do Tatier, dobré jedlo a príjemná spoločnosť. Radosť chodiť do hôr. Užívajte si hory a nezabudnite sa na chate zastaviť.

turcianska zahradka - chleb
Turčianska záhradka - Branislav Šimko

Branislav Šimko

Som zakladateľ projektu Turčianskej záhradky. Už od malička ma fascinovala príroda a túlanie sa v nej. Okrem toho milujem miesto, v ktorom žijem a tým je Turiec. Z toho dôvodu som rád, že vám môžem priblížiť náš krásny región. Ako zakladateľ tohto projektu mám prsty takmer vo všetkom, čo na ňom nájdete. Fascinuje ma predovšetkým tvorba videí a správa sociálnych sietí.

Posledný článok

Kde v Turci sa dá bežkovať?

Kde v Turci sa dá bežkovať?

V Turčianskej záhradke sú ideálne prírodné podmienky pre bežecké lyžovanie. To je jedným z najzdravších športov vôbec. Bežkár pri ňom zapája rovnomerne celé telo a trávi čas na čerstvom vzduchu. Ak dobre nasneží, tak sa v našom regióne nachádzajú kilometre zasnežených...

Naše posledné články

Z Vrícka na Kľak

Z Vrícka na Kľak

Každý rok chodíme na Silvestrovský výstup na Kľačiansku Maguru. Tento krát sme sa rozhodli to zmeniť. Hľadali sme na internete, kde v Turci sa ešte takýto výstup organizuje a našli sme, že ľudia z Rajeckých Teplíc chodia každý rok na Malofatranský Kriváň z Fačkovského...

18 túr v Turci, ktoré musíš vyskúšať. Od najľahšej po najťažšiu

18 túr v Turci, ktoré musíš vyskúšať. Od najľahšej po najťažšiu

Neviete, kam sa v Turci vybrať? Či je túra práve pre vás? Aká je jej náročnosť a či ju zvládtnete? Poradíme vám vybrať tú pravú práve pre vás. Tento článok je výberom toho najkrajšieho, čo v Turci máme od najľahšej prechádzky až po náročnú celodňovú turistiku. Čo si...

Ako najlepšie na Borišov? Skús Duatlon

Ako najlepšie na Borišov? Skús Duatlon

Borišov je jeden z najkrajších kopcov v Turci. Je veľmi obľúbený a to aj napriek tomu, že nie je príliš ľahké sa na neho dostať. Dôvod je ten, že musíte prejsť veľké množstvo kilometrov Turčianskymi dolinami, aby ste vôbec začali stúpať. Či už si zvolíte Beliansku...

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne