Cykloturistika v Turci

Cykloturistika v Turci

Cykloturistika v Turci sa vyznačuje rôznorodosťou a pestrosťou cyklistických trás, čím priťahuje do regiónu z roka na rok stále viac a viac turistov. Trasy sú nielen pre tých, ktorý hľadajú výzvy, ale aj pre rodiny s deťmi, staršie osoby ako aj pre rekreačných cyklistov. Popri cyklistike môžu turisti Turca navštíviť rôzne kultúrne pamiatky, ktoré sa nachádzajú popri cyklotrasách.

Okolo Turca na bicykli

Možností kam ísť u nás v Turci na bicykel je veľa a rozhodol som sa, že skúsim prejsť Turiec po jeho obvode. Pozrel som na mapu, skúsil sa vrátiť v čase a zistiť, kde som už bol. Nakoniec z toho bola krásna trasa, ktorá viedla z Martina a Vrútok, cez Nolčovo a cyklo magistrálu SNP až do Turčianskych Teplíc. Následne sme sa zastavili na Budiši a cez malé dedinky a lúky sa dostali späť do Martina. Celkový okruh bol 110 kilometrov. Poďme si ho teda ukázať podrobnejšie.

Trasa – 110 kilometrov

Martin – Vrútky – Nolčovo – Sklabiňa – Blatnica – Mošovce – Turčianske Teplice – Budiš – Liešno – Jazernica – Rakovo – Martin (neboli vypísané všetky dediny)

Kam v Turci - okolo turca na bicykli

A omnoho viac dobrých tipov

Bicyklom po Turci – Z Martina do Valče

Bicyklom po Turci – Z Martina do Valče

Rozkošná, a pohodová trasa popod Martinské Hole (Malú Fatru). Táto cyklotrasa ponúka krásne výhľady na opačnú stranu Turčianskej kotliny - Veľkú Fatru. Prechádzate po ceste, na ktorej sa testovali tanky vyrobené v bývalej ZŤS. Váš cieľ je v krásnom rezorte vo...

Okolo Turca na bicykli – tip na cyklotúru

Okolo Turca na bicykli – tip na cyklotúru

Dnes netradične. Nebudeme písať o turistike, ale o dobrom tipe na krásnu cyklotrasu priamo u nás v Turci. Ja osobne nie som veľký cyklista. Možností kam ísť u nás v Turci na bicykel je veľa a rozhodol som sa, že skúsim prejsť Turiec po jeho obvode. Pozrel som na mapu,...

Všetky novinky

Nepremeškaj ani jeden článok