Lyžovanie v Turci

Lyžovanie v Turci

Turiec, vyhľadávaný zasnežený a mrazivý región. Známy množstvom lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú výborné podmienky pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Bežecké trate, lyžiarske školy, snowboardové parky, udržiavané zjazdové trate rôznej náročnosti. Výborné podmienky pre skialpinizmus, ale aj korčuľovanie vo voľnej prírode.

WinterPark Martinky

Zima nám v roku 2020 veľmi nepraje a z toho dôvodu je väčšina stredísk odsúdená na pomoc zasňežovania. Vďaka bohu aspoň za to, lebo by sme si v strediskách nezalyžovali vôbec. Martinské hole som navštívil koncom januára, keď už mala byť zima v plnom prúde. Bohužiaľ tomu tak nie je. Skôr sa nám január podobá na krásnu jar, ale na Martinkách sme našli krásne počasie, veľa snehu a predovšetkým výbornú lyžovačku.

Martinské hole - lyžovačka - Turčianska záhradka

Jasenská dolina

Zima nám v roku 2020 veľmi nepraje a tak je väčšina stredísk odsúdená na pomoc zasňežovania. Vďaka bohu aspoň za to, lebo by sme si v strediskách nezalyžovali vôbec. Jasenskú dolinu som navštívil v polovici januára, keď už mala byť zima v plnom prúde. Bohužiaľ tomu tak nie je. Skôr sa nám január podobá na krásnu jar.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

A ďalšie odporúčania na skialp alebo lyžovačku

Kde v Turci sa dá bežkovať?

Kde v Turci sa dá bežkovať?

V Turčianskej záhradke sú ideálne prírodné podmienky pre bežecké lyžovanie. To je jedným z najzdravších športov vôbec. Bežkár pri ňom zapája rovnomerne celé telo a trávi čas na čerstvom vzduchu. Ak dobre nasneží, tak sa v našom regióne nachádzajú kilometre zasnežených...

Všetky novinky

Nepremeškaj ani jeden článok