Top 10 miest, kde sa môžete v Turci dobre najesť

Autor článku Brano Šimko

2. septembra 2020

Aj vy ste niekedy rozmýšľali, kam sa ísť v Turci dobre najesť? Myslím, že túto otázku si už položil každý z nás. Odpoveď je niekedy jednoduchá a inokedy náročná. Aj my si vo väčšine prípadov zvolíme nejaké tradičné odskúšané miesto a pritom dobrých reštaurácií je v Turci niekoľko. Preto sme sa rozhodli vytvoriť tento zoznam. Verím, že si v ňom nájdete miesto, kde budete spokojní. My máme všetky tieto reštaurácie vyskúšané. Ak vám tam chýba práve tá vaša, tak nám jednoznačne napíšte. A teraz sa poďme bez ďalších okolkov pozrieť na to, kde sa v Turci dobre najesť.

Kam sa ísť najesť v Turci

Penzión a reštaurácia Gitka (Lipovec)

Penzión Gitka je malý rodinný penzión v krásnej prírode Malej Fatry. Nachádza sa v obci Lipovec. Poskytuje poctivú domácu kuchyňu s prihliadnutím na sezónnosť používaných surovín od regionálnych a Slovenských výrobcov. Okrem toho ponúka malé vidiecke wellness, reštauráciu a rôzne zábavné aktivity, ako zapožičanie horských bicyklov, elektrokolobežiek. Možnosť v letnom období zažiť splav Váhu. Priamo na mieste máte k dispozícii detské ihrisko. Pre mňa osobne TOP jedlo sú Lipovecké dukáty. Špecialita tejto reštaurácie.

GPS súradnice a adresa: Hoskorná 69, 038 61 Lipovec

www stránka: www.gitka.sk

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 4,5/5 hviezd z 39 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Habanero Steak Pub (Vrútky)

Už podľa názvu vieme, že ak máte chuť na poriadny steak, tak toto je to správne miesto. Zaujímavá dekorácia reštaurácie, perfektné jedlo a priateľský personál. Tieto veci zdobia tento pub. Na stenách reštaurácie nájdete vždy niečo nové. Pre mňa osobne TOP je steak z lávového kameňa. Taktiež sa tu nachádza detské ihrisko pre deti a dostatok miesta na parkovanie. 

GPS súradnice a adresa: Francúzskych partizánov 3000, 038 61 Vrútky

www stránka: www.habanerosteakpub.sk

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 4,5/5 hviezd z 130 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Plantáž Bistro (Martin)

Inšpiráciou k vytvoreniu projektu PlantÁŽ.sk – jedlo pre ľudí bola mať vegánsku reštauráciu aj u nás v Turci. Nie len pre tých ktorí sa chcú stravovať zdravšie, etickejšie, ekologickejšie, vegetariánov alebo vegánov, ale aj pre tých, ktorým záleží na dobrej a tradičnej chuti. Keď sme šli navštíviť túto reštauráciu, tak som bol skeptický. Mal som skreslený pohľad na to, čo jedia vegáni (myslel som, že len korienky :D). Avšak už po prvej návšteve som názor zmenil. Šiel som do tradičného „vyprážaného syru“ a chuť ma príjemne prekvapila. Takže zahoďte predsudky a hor sa ochutnávať niečo nové.

GPS súradnice a adresa: M.R.Štefánika 24A, 03601 Martin

www stránka: www.obed.plantaz.sk

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 5/5 hviezd z 56 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Nhabe viatnamese bistro (Martin)

Ďalšie trošku netradičné bistro, ktoré sa nachádza v Martine. Dobrý nápad, chutné jedlo a príjemný personál. Vietnamské bistro si našlo veľa fanúšikovVeľmi pekné miesto, ktoré je trochu ukryté v malej uličke v centre Martina. Nesmierne chutné jedlo a obrovské porcie. Toto miesto jednoznačne odporúčame, ak máte chuť na niečo ázijské. Za mňa je TOP jedlo hovädzie Mi Xao.

GPS súradnice a adresa: M.R.Štefánika 22, 03601 Martin

www stránka: https://nhabe.sk/

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 5/5 hviezd zo 60 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Hostinec u Jakuba (Martin)

„Láska prechádza žalúdkom“, to je hlavné motto tejto reštaurácie. Prostredie, v ktorom sa na kvalitu jedál kladú veľké nároky a ku každej objednávke sa pristupuje s maximálnou pozornosťou, starostlivosťou a s úsmevom na tvári. V roku 2019 reštauráciu rozšírili o záhradnú terasu s jazierkom. V reštaurácii s kapacitou až 220 miest radi zorganizujú rodinné oslavy, firemné posedenia, promočné posedenia a podobne. Za mňa osobne TOP je Dračie oko (pre tých, ktorí majú radi štipľavejšie jedlá).

GPS súradnice a adresa: Sklabinská 2, 036 01 Martin

www stránka: https://www.hostinecujakuba.sk/

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 4/5 hviezd zo 66 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Turčiansky dvor (Koštany nad Turcom)

Penzión Turčiansky dvor sa nachádza v tichej obci Košťany nad Turcom, ktorá je vzdialená len 3 km od mesta Martin. Ponúka Vám príjemné ubytovanie s celkovou kapacitou až 70 lôžok. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie priamo pred penziónom ako aj bezplatné Wifi v celom objekte. Kapacita reštaurácie je 130 miest a letnej terasy 40 miest. Ak by som mohol vyzdvihnúť jedno jedlo, tak by to bol Fracúzsky burger. Pre nás osobne malá srdcovka, keďže sme tu mali svadobnú hostinu.

GPS súradnice a adresaKošťany nad Turcom 23, 03 841

www stránka: https://turcianskydvor.sk/

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 4/5 hviezd zo 12 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Reštaurácia Berries (Valča)

Motto tejto reštaurácie znie: „KDE SA DOBRE VARÍ, TAM SA DOBRE DARÍ!“. Rodinná reštaurácia v blízkosti krásnej prírody so širokou ponukou domácich jedál a kvalitnou kávou. Príjemné a útulné prostredie v interiéri ako aj exteriéri doplňuje milá obsluha, ktorá sa postará o dokonale stráveny čas s vašou rodinou a priateľmi. Ak by som vam mohol niečo odporučiť, tak je to Valčianska placka.

GPS súradnice a adresa: Valča 292, 038835 Valča

www stránka: https://www.berriesrestauracia.sk/

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 5/5 hviezd z 8 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Reštaurácia Humno (Valča)

Moderný veľkokapacitný objekt, ktorý tvoria dve reštaurácie s celoročnou prevádzkou a jeden denný bar sú situované priamo v centre strediska Snowland Valčianska dolina. Štýlovo zariadená reštaurácia HUMNO s príjemným posedením, krbom a barovým pultom s kapacitou 150 miest. Veľkou výhodou tejto reštaurácie je jej poloha.  Ak by som mohol vybrať jedno jedlo, tak by to bola Bravčová panenka na hubovo smotanovej omáčke. Taká klasika dnešných dní.

GPS súradnice a adresa: Valčianska dolina 1054, 038 35 Valča

www stránka: http://www.snowland.sk/sk/restauracia

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 3/5 hviezd z 2 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Koliba Zuzanka (Turčianske Teplice)

Táto reštaurácia sa nachádza priamo v centre kúpeľného mesta Turčianske Teplice. Koliba Zuzanka vám ponúka špeciality domácej slovenskej kuchyne ako sú napr.  jedlá z baraniny, bryndzové halušky, grilované kolená, rebrá, kapustnica, držková polievka pripravovaná v kotlíku, baraní kotlíkový guľáš. Ak hľadáte skutočne niečo tradičné slovenské, tak vás táto krásna koliba určite nesklame. Mne osobne vždy chutila Zemiaková placka plnená pikantným mäsom.

GPS súradnice a adresa: Kollárova 7, 039 01 Turčianske Teplice

www stránka: https://www.koliba-zuzanka.sk/

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 3,55/5 hviezd z 84 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Central Cafe and restaurant (Turčianske Teplice)

Moderná, menšia reštaurácia v centre Turčianskych Teplíc. Perfektné jedlo, veľké porcie a skvelé pivko. Skvelú atmosféru v tejto reštaurácií dotvára ochotný personál, ktorý vám vždy pomôže. Jedlo je veľmi vkusne naservírované. Veľmi milé prekvapenie. Za mňa jednoznačne TOP jedlo bol jelení guľáš s knedľou.

GPS súradnice a adresa: SNP 588, 039 01 Turčianske Teplice

www stránka: –

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 4,5/5 hviezd z 22 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Hotel Gader – Reštaurácia Ra Marti (Blatnica)

Po naliehaní čitateľov sme museli zaradiť aj túto reštauráciu. A tak sa z nášho TOP 10 stáva TOP 11. Prepáčte. Táto reštaurácia si to zaslúži. Hotel Gader sa nachádza v obklopení krásnej turčianskej prírody pri malej dedinke Blatnica. Hotel s rodinnou atmosférou a príjemným prostredím sa postará o Váš zážitok z návštevy. Reštaurácia Ra Marti priamo v hoteli prináša kvalitnú kuchyňu plnú špecialít.

GPS súradnice a adresa: Blatnica 29, Blatnica 038 15

www stránka: https://hotelgader.sk/

Hodnotenie na TRIPADVISOR: 4/5 hviezd z 4 recenzií

Kam sa ísť najesť v Turci

Posledný článok

15 zaujímavých faktov o Turci

15 zaujímavých faktov o Turci

Vitajte v našom regióne, mieste plnom skrytých pokladov a zabudnutých príbehov. Dnes vás vezmeme na cestu, ktorú ste ešte nezažili. Objavíme spolu 15 zaujímavých miest, o ktorých málokto vie. Miesta, ktoré dýchajú históriou, prírodnou krásou a jedinečnou atmosférou....

Naše posledné články

Náučný chodník Veľkou Fatrou

Náučný chodník Veľkou Fatrou

Celá trasa náučného chodníka je dlhá 11 kilometrov. Nie je náročná, jej prevýšenie je približne  150 metrov. Tiahne sa hôľnym hrebeňom a na zdolanie tejto celodennej túry postačí primeraná zdatnosť návštevníka a dobré počasie. Náučný chodník je však súčasťou značenej...

Najsevernejší bod Turca – hrebeňom Malej Fatry

Najsevernejší bod Turca – hrebeňom Malej Fatry

Keď som si na mape všimol, že najsevernejší bod Turca je v akejsi špičke na mape, tak ma to hneď zaujalo. Začal som zisťovať, kde sa tento bod nachádza a prečo je to vlastne tak. Najsevernejší bod v Turci sa logicky nachádza v pohorí Krivánskej Malej Fatry v...

Končiar – skutočne sa tam oplatí ísť?

Končiar – skutočne sa tam oplatí ísť?

Končiar nad Trebostovom patril k tým kopcom, ktoré som v Turci ešte neprešiel. Konečne po dlhých rokoch plánovania a odhovárania prišiel čas, aby som na tento vrchol v Lúčanskej Malej Fatre vyšiel. Tento vrchol vôbec nie je také ľahké zdolať ako sa môže zdať. Síce sa...

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne