Rozhovor Jakub Grajciar – Spoznaj Turiec, Zrnko, Hotel Bystrička
Turčianska záhradka - Veronika Šimková

Autor článku - Veronika Šimková

11. mája 2022

Dnes sme vyspovedali Jakuba Grajciara, ktorý o sebe hovorí, že už takmer 10 rokov sa pohybujem v oblasti gastro služieb a regionálneho rozvoja. Aktuálne pôsobím ako riaditeľ Hotela Bystrička v Martine a predseda spoločnosti ZRNKO, družstvo, ktorého som zakladateľom.


Poctivé potraviny Zrnko som založil v roku 2016 ako reakciu na vtedajší stav segmentu predaja potravín, kde podmienky a trendy určovali nadnárodné reťazce. Vytvoril som priestor a obchodnú platformu pre menších výrobcov a farmárov najmä z regiónu Turiec s férovými obchodnými podmienkami pre obe strany. Momentálne Zrnko prevádzkuje 2 vlastné predajne, e-shop, kváskovú pekáreň a je organizátorom najväčšieho gastro festivalu – Fest jedlo v Turci.


V najbližšej budúcnosti sa chcem venovať rozvoju miestneho cestovného ruchu v rámci čoho som pod patronátom Zrnko Poctivé potraviny spustil projekt „Spoznaj Turiec“ a franchizing Zrnka do ďalších regiónov.

Turčianska záhradka - Veronika Šimková

Veronika Šimková

Som tá druhá polovička našej dvojice. Taktiež už od malička trávim veľa času v prírode a neobsedím na jednom mieste. Dnes som už aj mamina a preto naše výlety naberajú iný zmysel. O tomto projekte som na začiatku ani len netušila, lebo pán manžel sa rozhodol mi to tajiť. Pomáham mu so správou sociálnych sietí a rozhovormi.

Posledný článok

Naše posledné články

Podarilo sa – Turčianske lekárničky

Podarilo sa – Turčianske lekárničky

V roku 2022 vznikol nápad osadiť v Turci niekoľko lekárničiek. Bohužiaľ sa nám na tieto ,,lekárničky" nepodarilo zohnať finančné prostriedky. Či už nejaký sponzor alebo pokus cez Startlab úspech nepriniesli. Pomaličky som si myslel, že tento projekt je odsúdený na...

Veľkofatranský Kľak je skutočná divočina v priamom prenose

Veľkofatranský Kľak je skutočná divočina v priamom prenose

Keď sa povie ideme na Kľak, tak väčšinu ľudí okamžite napadne ikonický vrchol v Malej Fatre, na ktorého vrchole nájdete krásny dvojkríž. Je pravda, že tento Malofatranský Kľak je omnoho známejší a navštevovanejší ako druhý Kľak, ktorý sa v Turci nachádza. Tento krát...

15 zaujímavých faktov o Turci

15 zaujímavých faktov o Turci

Vitajte v našom regióne, mieste plnom skrytých pokladov a zabudnutých príbehov. Dnes vás vezmeme na cestu, ktorú ste ešte nezažili. Objavíme spolu 15 zaujímavých miest, o ktorých málokto vie. Miesta, ktoré dýchajú históriou, prírodnou krásou a jedinečnou atmosférou....

Zostaňte v obraze a sledujte najnovšie správy a aktualizácie

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne