Bieličie – nenápadné, ale vie prekvapiť
Turčianska záhradka - Kam v Turci - branosimko

Autor článku - Braňo Šimko

4. decembra 2021

Že ste ešte o tomto kopčeku nepočuli. Ani sa nečudujem. Mne bol tiež veľkou neznámou. O to viac som bol prekvapený o akú krásnu prechádzku sa jedná. Nehľadajte nejaký veľký kopček, ale skôr malú prechádzku, na ktorej konci bude krásny výhľad.

Turčianska záhradka - Bieličie

Kde začať?

Začíname pod horami Veľkej Fatry. Neďaleko Nolčova, Konského a Podhradia. Medzi týmito dedinkami nájdete maličký salaš, ktorý sa nachádza blízko cesty. Na opačnej strane cesty máte vykrívač. Na vrch tejto cesty sa dostanete po prudkom stúpaní z oboch strán. Či už kopec z Konského alebo Podhradia je poriadne prudký. Auto sa dá nechať vedľa cesty. Je tam malé miesto, asi tak pre 2 – 3 autá.

Turčianska záhradka - Bieličie

Po zvážnici až do cieľa

Začiatok trasy je príjemný. Vlastne ako celá trasa. Pri vysielači schádzate pár metrov dole. Hneď po pravej ruke nájdete maringotku. Myslím, že ju využívajú alebo využívali bačovia. Prechádzame na lesnú cestu. Po nej pôjdeme až do konca. Sem tam sa vyčaria aj nejaké výhľady, ale väčšinu času sú to len kríky. Našli sme aj nejaký neporiadok. Neviem, komu sa to oplatí vyhodiť do prírody. Sú aj takí ľudia. Asi po 20 minútach sa dostávame von s kríkov. A hneď sa vám objaví úplná krása.

Turčianska záhradka - Bieličie

Bieličie je krásne

Ako sme vyšli z kríkov, tak sa pred nami objavil krásny výhľad na Krivánsku Malú Fatru. Po pravej ruke sa nám objavila Nolčovská Magura a Kopa. Prechádzame doľava ku smerovníku Bieličia. Keď sme vyšli na malý vŕšok otvorila sa nám Lúčanská Malá Fatra. Bieličie je malý kopček, ale tie 360 stupňové výhľady je krásne. Nikoho nikde a tak si užívame chvíľku kľudu.

Turčianska záhradka - Bieličie

Slovíčko na záver o prechádzke na Bieličie

Krásna prechádzka. Vidíte, dokonca aj takéto neznáme a hlavne nenáročné miesto dokáže ponúknuť veľa pozitív. Ako krátka prechádzka je to idealné pre rodiny. Trasa sa dá predĺžiť mnohými cestami. Či už zbehnete do Konského alebo Podhradia. Ideálne aj pre bicykle. Najväčším plusom sú jednoznačne krásne výhľady na všetky naše končiare. Prechádzka vám nebude trva viac ako hodinku.

Tím Turčianskej záhradky - Braňo a Veronika

Branislav Šimko

Som zakladateľ projektu Turčianskej záhradky. Už od malička ma fascinovala príroda a túlanie sa v nej. Okrem toho milujem miesto, v ktorom žijem a tým je Turiec. Z toho dôvodu som rád, že vám môžem priblížiť náš krásny región. Ako zakladateľ tohto projektu mám prsty takmer vo všetkom, čo na ňom nájdete. Fascinuje ma predovšetkým tvorba videí a správa sociálnych sietí.

Posledný článok

Cyklookruh Turčianskymi rozhľadňami

Cyklookruh Turčianskymi rozhľadňami

Napadlo vás navštíviť všetkých 6 rozhľadní, ktoré sa nachádzajú v Turci? Že nie? A pritom je to krásny okruh, na ktorom vidíte veľa zaujímavého. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo nám takýto cyklookruh prinesie. Nezabudnite si to dobre naplánovať, keďže sa jedná o...

Naše posledné články

Zabudnutá Hadviga v pohorí Žiar

Zabudnutá Hadviga v pohorí Žiar

Takmer zabudnutá dedinka alebo skôr osada. My sme o nej už veľa počuli a vždy sme sa tam chceli vybrať. A keďže nám počasie prichystalo pekný dník nezaváhali sme. Sadli sme do auta smerom na Slovenské Pravno. Tu sa v strede dedinky odbáča doprava smerom na malú obec...

Vyspovedali sme Lenku z Milujeme behať

Vyspovedali sme Lenku z Milujeme behať

Lenka je človek, ktorému učaroval beh. Po nejakom čase behania založila skupinu Milujeme behať. Podarilo sa jej rozbehať ľudí v okolí Martine. Má za sebou niekoľko úspešných pretekov a veľa cieľov, ktoré by si chcela splniť. Aké je to robiť sprievod slepému bežcovi,...

Rozhovor s Aničkou Hlinkovou, majiteľkou Snowflake clothing a Melon

Rozhovor s Aničkou Hlinkovou, majiteľkou Snowflake clothing a Melon

Dnes sme vyspovedali Aničku Hlinkovú. Zakladateľku lokálnej značky Snowflake clothing a Melon, ktorý nájdete v centre mesta Martin. Anička pochádzka z Liptova a prišla ku nám do Turca. Aké je to rozbehnúť vlastnú značku a splniť si svoj sen? Prečo sa rozhodla...

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne