Ukazujeme ľudom, že Turiec je krásny región

Turiec pre celú rodinu

Turiec je rozprávkový kraj. Deti si môžu užiť jazdu na koni, spoznať život na farme, alebo sa zahrajú v parkoch. V lete sa môžu osviežiť v kúpaliskách. V zime sa vyblázniť v detskom svete, plnom rôznych atrakcií. Ponuka je široká, tak si už len vybrať.

Šútovský vodopád

Krásne jarné počasie, ktoré v posledných dňoch panuje sme museli využiť. Dlho sme neváhali a spravili si k Šútovskému vodopádu malý rodinný výlet. Zobrali na plecia turisticky nosič pre malinkú, nasadli do auta a hor sa za dobrodružstvom. Šútovský vodopád je jeden z najvyšších a najkrajších vodopádov Slovenska práve v tomto období vytvára dokonalé prírodné predstavenie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Na jar ja pravdepodobne najkrajší, pretože má dostatok vody. Šútovský vodopád je štvrtým najvyšším vodopádom Slovenska a v turčianskej záhradke vyšší nenájdete. Patrí aj medzi tie najkrajšie, ktoré v krajine máme.

Šútovský vodopád v Turci

Teplické serpentíny

Jar máme v plnom prúde a všade naokolo už cvrlikajú vtáčiky. Zobudili sme sa do krásneho rána a rozmýšľali, kam by sme sa vybrali na malý výlet, keď je takto pekne. Už dávno sme neboli na Teplických serpentínach a tak sme sa rozhodli ísť práve sem. Je to krásne miesto neďaleko Turčianskej Štiavničky, ktoré dostalo vďaka obci a dobrovoľníckym združeniam opäť svoju krásnu podobu. Na jar je dostatok vody a preto nás čakal krásny zážitok.

Teplické Serpentíny v Turci