Spomienka na spoločný výstup na Lysec
Turčianska záhradka - Kam v Turci - branosimko

Autor článku - Braňo Šimko

30. septembra 2021

Jedno veľké ďakujem by si zaslúžili všetci naši fanúšikovia a priaznivci nášho projektu. Ako zhodnotiť tento skutočne krásny deň vo vašej spoločnosti? Vráťme sa teda spoločne pár riadkami k tejto krásnej akcii.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Nápad

Myšlienka nad zorganizovaním spoločného výstupu už mi v hlave prebehla veľmi dávno. Je to aj z toho dôvodu, že mnohí z vás mi písali, či niečo spoločne nevymyslíme. Nakoniec sa nám pandémia na jar trošku umúdrila a mohli sme sa stretnúť vo väčšom počte. Vybrať ten správny kopček nebolo vôbec ľahké. Chcel som zvoliť túru, ktorá bude tak stredne náročná. Z ktorej budú krásne výhľady. Nakoniec voľba padla na náš krásny Lysec.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Účasť mi vyrazila dych

Keď som videl, koľko ľudí sa na túto udalosť prihlásilo na našom facebooku, padla mi sánka. Aj tak som moc neveril a mal trošku obavy, či skutočne niekto príde. Ešte v aute som mal strach, aby sme na Lysec nešľapali sami. Opak bol pravdou. Keď som vás všetkých videl ráno na parkovisku v Jasenskej doline, bol som naozaj prekvapený. A začala ďalšia obava. Keďže nie som moc tip – organizátor. Nakoniec sme to spoločne nejako zvládli. Rozdali si pivko od Pivovaru Martins a prišiel čas šľapania.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Pre mňa veľký zážitok

Celou cestou som sa tešil na tie rozhovory práve s vami. Milovníkmi nášho Turca. Vládla skutočne krásna atmosféra. Všetci ste boli super a úsmevy sa dali zbierať celou cestou. Trošku sme mali aj adrenalín, kedže náš trhač si to zamieril rovno späť domov. Ale vďaka Janke, ktorá ho na konci celého peletónu chytila, som mal pokoj v duši. Pre mňa veľké poučenie. Už celú cestu šiel na vodítku. A mal po chlebe. Veľmi milé boli aj rozhovory s ľudmi, ktorí šli na Lysec prvý krát. Vám, čo ste šli s nami prvý krát na Lysec, patrí veľký rešpekt. Nie je to jednoduchá túra, no o to bol krajší pocit vás vidieť na vrchole. Samozrejme s úsmevom a dobrým pocitom. Spoločná fotografia bola už len čerešnička na torte.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Slovko na záver

Ešte raz veľké ďakujem každému z vás. Verím, že ste si tento deň užili rovnako ako ja. Veľmi ma tento výstup povzbudil v tom, že čas, ktorý tomuto projektu venujeme, má skutočne význam. Ani si neviete predstaviť akou pozitívnou energiou ste nás všetci nabili. Dúfam, že sa vidíme zase na nejakom kopci a možno aj na spoločnej túre. Video z akcie si môžete pozrieť nižšie.

Tím Turčianskej záhradky - Braňo a Veronika

Branislav Šimko

Som zakladateľ projektu Turčianskej záhradky. Už od malička ma fascinovala príroda a túlanie sa v nej. Okrem toho milujem miesto, v ktorom žijem a tým je Turiec. Z toho dôvodu som rád, že vám môžem priblížiť náš krásny región. Ako zakladateľ tohto projektu mám prsty takmer vo všetkom, čo na ňom nájdete. Fascinuje ma predovšetkým tvorba videí a správa sociálnych sietí.

Posledný článok

5 tipov na romantické prechádzky na jeseň

5 tipov na romantické prechádzky na jeseň

Leto je už dávno preč. Vyzerá to tak, že v posledných dňoch sme si užili aj to posledné babie leto a čaká nás zmena počasia. Kraťasy zmeníme za dlhé nohavice a tričká za bundy. Avšak mám pre vás dobrú správu. Jeseň nemusí byť v znamení depresie, lebo u nás v Turci je...

Naše posledné články

Cez Bystričku na Humience a ešte ďalej

Cez Bystričku na Humience a ešte ďalej

Miesto tak krásne, že ho máte len pre seba? O tom sú Humience. A teraz dosť romantiky. Celú cestu som mal pocit akoby sme boli v inom svete. Svete bez ľudí, kde je skutočne krásna príroda a máte čas si užiť ten kľud pre seba. Paradoxne, čo by kameňom dohodil sa...

Koruna Turca – deň tretí – Do neznáma

Koruna Turca – deň tretí – Do neznáma

Deň 3. Po zdolaní hrebeňa Malej Fatry od Šútova až po Fačkovské sedlo sme toho mali ráno akurát tak dosť. Hlava už aj rozmýšľala to vzdať, no skorý budíček nás predsa len opäť dostal späť na nohy. Tie mimochodom neskutočne boleli. Najhoršie na tom boli chodidlá. Pri...

Koruna Turca – deň druhý – Lúčanská Malá Fatra

Koruna Turca – deň druhý – Lúčanská Malá Fatra

Deň číslo 2 nám ani nemohol začať lepšie. Budík na 4:15. Dole Martin ešte sladko spí a my sa preberáme po včerajších 40 kilometroch. Z postele sa stávalo veľmi ťažko a na wc som prešiel ako káčer. Zadok a triesla odreté. Na nohe pľuzgier a chodidlá boleli akoby som na...

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne