Spomienka na spoločný výstup na Lysec
Turčianska záhradka - Kam v Turci - branosimko

Autor článku - Braňo Šimko

30. septembra 2021

Jedno veľké ďakujem by si zaslúžili všetci naši fanúšikovia a priaznivci nášho projektu. Ako zhodnotiť tento skutočne krásny deň vo vašej spoločnosti? Vráťme sa teda spoločne pár riadkami k tejto krásnej akcii.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Nápad

Myšlienka nad zorganizovaním spoločného výstupu už mi v hlave prebehla veľmi dávno. Je to aj z toho dôvodu, že mnohí z vás mi písali, či niečo spoločne nevymyslíme. Nakoniec sa nám pandémia na jar trošku umúdrila a mohli sme sa stretnúť vo väčšom počte. Vybrať ten správny kopček nebolo vôbec ľahké. Chcel som zvoliť túru, ktorá bude tak stredne náročná. Z ktorej budú krásne výhľady. Nakoniec voľba padla na náš krásny Lysec.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Účasť mi vyrazila dych

Keď som videl, koľko ľudí sa na túto udalosť prihlásilo na našom facebooku, padla mi sánka. Aj tak som moc neveril a mal trošku obavy, či skutočne niekto príde. Ešte v aute som mal strach, aby sme na Lysec nešľapali sami. Opak bol pravdou. Keď som vás všetkých videl ráno na parkovisku v Jasenskej doline, bol som naozaj prekvapený. A začala ďalšia obava. Keďže nie som moc tip – organizátor. Nakoniec sme to spoločne nejako zvládli. Rozdali si pivko od Pivovaru Martins a prišiel čas šľapania.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Pre mňa veľký zážitok

Celou cestou som sa tešil na tie rozhovory práve s vami. Milovníkmi nášho Turca. Vládla skutočne krásna atmosféra. Všetci ste boli super a úsmevy sa dali zbierať celou cestou. Trošku sme mali aj adrenalín, kedže náš trhač si to zamieril rovno späť domov. Ale vďaka Janke, ktorá ho na konci celého peletónu chytila, som mal pokoj v duši. Pre mňa veľké poučenie. Už celú cestu šiel na vodítku. A mal po chlebe. Veľmi milé boli aj rozhovory s ľudmi, ktorí šli na Lysec prvý krát. Vám, čo ste šli s nami prvý krát na Lysec, patrí veľký rešpekt. Nie je to jednoduchá túra, no o to bol krajší pocit vás vidieť na vrchole. Samozrejme s úsmevom a dobrým pocitom. Spoločná fotografia bola už len čerešnička na torte.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Slovko na záver

Ešte raz veľké ďakujem každému z vás. Verím, že ste si tento deň užili rovnako ako ja. Veľmi ma tento výstup povzbudil v tom, že čas, ktorý tomuto projektu venujeme, má skutočne význam. Ani si neviete predstaviť akou pozitívnou energiou ste nás všetci nabili. Dúfam, že sa vidíme zase na nejakom kopci a možno aj na spoločnej túre. Video z akcie si môžete pozrieť nižšie.

Tím Turčianskej záhradky - Braňo a Veronika

Branislav Šimko

Som zakladateľ projektu Turčianskej záhradky. Už od malička ma fascinovala príroda a túlanie sa v nej. Okrem toho milujem miesto, v ktorom žijem a tým je Turiec. Z toho dôvodu som rád, že vám môžem priblížiť náš krásny región. Ako zakladateľ tohto projektu mám prsty takmer vo všetkom, čo na ňom nájdete. Fascinuje ma predovšetkým tvorba videí a správa sociálnych sietí.

Posledný článok

Kde v Turci sa dá bežkovať?

Kde v Turci sa dá bežkovať?

V Turčianskej záhradke sú ideálne prírodné podmienky pre bežecké lyžovanie. To je jedným z najzdravších športov vôbec. Bežkár pri ňom zapája rovnomerne celé telo a trávi čas na čerstvom vzduchu. Ak dobre nasneží, tak sa v našom regióne nachádzajú kilometre zasnežených...

Naše posledné články

Z Vrícka na Kľak

Z Vrícka na Kľak

Každý rok chodíme na Silvestrovský výstup na Kľačiansku Maguru. Tento krát sme sa rozhodli to zmeniť. Hľadali sme na internete, kde v Turci sa ešte takýto výstup organizuje a našli sme, že ľudia z Rajeckých Teplíc chodia každý rok na Malofatranský Kriváň z Fačkovského...

18 túr v Turci, ktoré musíš vyskúšať. Od najľahšej po najťažšiu

18 túr v Turci, ktoré musíš vyskúšať. Od najľahšej po najťažšiu

Neviete, kam sa v Turci vybrať? Či je túra práve pre vás? Aká je jej náročnosť a či ju zvládtnete? Poradíme vám vybrať tú pravú práve pre vás. Tento článok je výberom toho najkrajšieho, čo v Turci máme od najľahšej prechádzky až po náročnú celodňovú turistiku. Čo si...

Ako najlepšie na Borišov? Skús Duatlon

Ako najlepšie na Borišov? Skús Duatlon

Borišov je jeden z najkrajších kopcov v Turci. Je veľmi obľúbený a to aj napriek tomu, že nie je príliš ľahké sa na neho dostať. Dôvod je ten, že musíte prejsť veľké množstvo kilometrov Turčianskymi dolinami, aby ste vôbec začali stúpať. Či už si zvolíte Beliansku...

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne