Spomienka na spoločný výstup na Lysec
Turčianska záhradka - Kam v Turci - branosimko

Autor článku - Braňo Šimko

30. septembra 2021

Jedno veľké ďakujem by si zaslúžili všetci naši fanúšikovia a priaznivci nášho projektu. Ako zhodnotiť tento skutočne krásny deň vo vašej spoločnosti? Vráťme sa teda spoločne pár riadkami k tejto krásnej akcii.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Nápad

Myšlienka nad zorganizovaním spoločného výstupu už mi v hlave prebehla veľmi dávno. Je to aj z toho dôvodu, že mnohí z vás mi písali, či niečo spoločne nevymyslíme. Nakoniec sa nám pandémia na jar trošku umúdrila a mohli sme sa stretnúť vo väčšom počte. Vybrať ten správny kopček nebolo vôbec ľahké. Chcel som zvoliť túru, ktorá bude tak stredne náročná. Z ktorej budú krásne výhľady. Nakoniec voľba padla na náš krásny Lysec.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Účasť mi vyrazila dych

Keď som videl, koľko ľudí sa na túto udalosť prihlásilo na našom facebooku, padla mi sánka. Aj tak som moc neveril a mal trošku obavy, či skutočne niekto príde. Ešte v aute som mal strach, aby sme na Lysec nešľapali sami. Opak bol pravdou. Keď som vás všetkých videl ráno na parkovisku v Jasenskej doline, bol som naozaj prekvapený. A začala ďalšia obava. Keďže nie som moc tip – organizátor. Nakoniec sme to spoločne nejako zvládli. Rozdali si pivko od Pivovaru Martins a prišiel čas šľapania.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Pre mňa veľký zážitok

Celou cestou som sa tešil na tie rozhovory práve s vami. Milovníkmi nášho Turca. Vládla skutočne krásna atmosféra. Všetci ste boli super a úsmevy sa dali zbierať celou cestou. Trošku sme mali aj adrenalín, kedže náš trhač si to zamieril rovno späť domov. Ale vďaka Janke, ktorá ho na konci celého peletónu chytila, som mal pokoj v duši. Pre mňa veľké poučenie. Už celú cestu šiel na vodítku. A mal po chlebe. Veľmi milé boli aj rozhovory s ľudmi, ktorí šli na Lysec prvý krát. Vám, čo ste šli s nami prvý krát na Lysec, patrí veľký rešpekt. Nie je to jednoduchá túra, no o to bol krajší pocit vás vidieť na vrchole. Samozrejme s úsmevom a dobrým pocitom. Spoločná fotografia bola už len čerešnička na torte.

turcianska zahradka - spolocne na lysec

Slovko na záver

Ešte raz veľké ďakujem každému z vás. Verím, že ste si tento deň užili rovnako ako ja. Veľmi ma tento výstup povzbudil v tom, že čas, ktorý tomuto projektu venujeme, má skutočne význam. Ani si neviete predstaviť akou pozitívnou energiou ste nás všetci nabili. Dúfam, že sa vidíme zase na nejakom kopci a možno aj na spoločnej túre. Video z akcie si môžete pozrieť nižšie.

Tím Turčianskej záhradky - Braňo a Veronika

Branislav Šimko

Som zakladateľ projektu Turčianskej záhradky. Už od malička ma fascinovala príroda a túlanie sa v nej. Okrem toho milujem miesto, v ktorom žijem a tým je Turiec. Z toho dôvodu som rád, že vám môžem priblížiť náš krásny región. Ako zakladateľ tohto projektu mám prsty takmer vo všetkom, čo na ňom nájdete. Fascinuje ma predovšetkým tvorba videí a správa sociálnych sietí.

Posledný článok

Tlstá – jedno z najkrajších miest, čo v Turci máme

Tlstá – jedno z najkrajších miest, čo v Turci máme

Osobne sa v poslednej dobe (teda už pomerne dlho) snažím vyhýbať často navštevovaným kopcom u nás v Turci. Sú to predovšetkým Martinské hole, Kľačianska Magura, Lysec, či dokonca Ostrá a Tlstá. Vlastne ani neviem, čo je dôvod. Asi starnem a chcem mať na túrach väčší...

Naše posledné články

Tento pretek má veľký potenciál

Tento pretek má veľký potenciál

Už ubehol nejaký ten piatoček odkedy sme prvý krát vyskúšali takzvaný Vertikal na Martinské hole. Obľúbená trasa mnohých Turčanov, ktorí si ešte za dávnych čias lanovky na Hole testovali svoje schopnosti a šľapali hore tou najkratšou možnou cestou. Nás táto trasa...

Cyklo okruh plný atrakcií

Cyklo okruh plný atrakcií

V Turci máme množstvo krásnych cyklotrás. Najviac ľudí asi návštevu naše krásne turčianske doliny. Predovšetkým v lete je to z toho dôvodu, že sa vďaka korunám stromov dokáže skryť pred horúčavami. Navyše v každej doline nájdete aj potôčik, ktorý vás príjemne schladí....

Koruna Turca z pohľadu Rolanda Regelyho

Koruna Turca z pohľadu Rolanda Regelyho

Koruna Turca je veľkým lákadlom pre mnohých diaľkových turistov. Preverí vaše fyzické, ale aj psychické sily. Siahnete si takmer na dno svojich síl, ale ten pocit pri je prechádzaní stojí za to. Trasu dlhú viac ako 200 kilometrov, ktorá prechádza všetkými pohoriami...

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne