Rozhovor s veterinárkou Nadeždou Štrbovou
Turčianska záhradka - Veronika Šimková

Autor článku - Veronika Šimková

15. mája 2023

Dnes sme vyspovedali veterinárkou Nadeždu Štrbovú, ktorú nájdete vo veterine ,,U Ferka“.

MVDr. Nadežda Štrbová – v roku 2011 som ukončila štúdium na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a po 3och rokoch strávených v zahraničí som sa zamestnala u MVDr. Tomáša Scheera a MVDr. Michaely Novákovej, kde som nadobudla 8 ročnú prax najmä z internej medicíny a základov chirurgie (za čo im veľmi pekne ďakujem 🙂 .

Venujem sa najmä internej medicíne a sonografii. Na srdci mi leží aj každý nezaopatrený mačiak a s tým ide ruka v ruke téma kastrácií mačiek a kocúrov..áno, treba kastrovať  aj kocúrov..

Kastrovať treba všetko, čo má majiteľa, čo nemá majiteľa, čo „len kŕmim“, čo sa len pritmolilo a vrhlo mi to na dvore mačatá a aj toho škaredého, sopľavého kocúra, ktorý chodí terorizovať moje mačky..

Turčianska záhradka - Veronika Šimková

Veronika Šimková

Som tá druhá polovička našej dvojice. Taktiež už od malička trávim veľa času v prírode a neobsedím na jednom mieste. Dnes som už aj mamina a preto naše výlety naberajú iný zmysel. O tomto projekte som na začiatku ani len netušila, lebo pán manžel sa rozhodol mi to tajiť. Pomáham mu so správou sociálnych sietí a rozhovormi.

Posledný článok

Naše posledné články

Podarilo sa – Turčianske lekárničky

Podarilo sa – Turčianske lekárničky

V roku 2022 vznikol nápad osadiť v Turci niekoľko lekárničiek. Bohužiaľ sa nám na tieto ,,lekárničky" nepodarilo zohnať finančné prostriedky. Či už nejaký sponzor alebo pokus cez Startlab úspech nepriniesli. Pomaličky som si myslel, že tento projekt je odsúdený na...

Veľkofatranský Kľak je skutočná divočina v priamom prenose

Veľkofatranský Kľak je skutočná divočina v priamom prenose

Keď sa povie ideme na Kľak, tak väčšinu ľudí okamžite napadne ikonický vrchol v Malej Fatre, na ktorého vrchole nájdete krásny dvojkríž. Je pravda, že tento Malofatranský Kľak je omnoho známejší a navštevovanejší ako druhý Kľak, ktorý sa v Turci nachádza. Tento krát...

15 zaujímavých faktov o Turci

15 zaujímavých faktov o Turci

Vitajte v našom regióne, mieste plnom skrytých pokladov a zabudnutých príbehov. Dnes vás vezmeme na cestu, ktorú ste ešte nezažili. Objavíme spolu 15 zaujímavých miest, o ktorých málokto vie. Miesta, ktoré dýchajú históriou, prírodnou krásou a jedinečnou atmosférou....

Zostaňte v obraze a sledujte najnovšie správy a aktualizácie

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne