Krpeľany, Nolčovo, Konské, Podhradie

Autor článku Brano Šimko

19. novembra 2021

Rozhodli sme sa pre vás pripraviť novú rubriku: „Mestá a Obce Turca“. Nájdete v nej všetky obce a mestá v našom krásnom regióne. Krásne miesta, historické budovy, značené cyklotrasy a tipy na výlet. Každá obec je jedinečná a oplatí sa ju navštíviť. Najkomplexnejší zoznam krásnych pamiatok v našej Turčianskej záhradke. Tentokrát ste sa dostali na článok o Krpeľanoch, Nolčove, Konskom a Podhradí.

Turčianska záhradka - Nolčovská Magura

Obce Krpeľany, Nolčovo, Konské a Podhradie – základné informácie

Na úvod si napíšem pár základných informácií. Ak sa chcete o týchto troch obciach dozvedieť viac, tak navštívte ich webové stránky – Krpeľany, Nolčovo, Konské, Podhradie.  Tieto štyry obce sa nachádzajú blízko pri sebe, a preto sme ich zaradili do jedného článku. Obce sa nachádzajú trošku mimo hlavného ťahu. Nájdete ich pri odchode z Turca smerom na Ružomberok. Obce sa takisto nachádzajú pod krásnymi horami Veľkej Fatry.

Čo vidieť v Krpeľanoch, Nolčove, Konskom a Podhradí.

  • V Krpeľanoch je najväčším lákadlom priehrada, ktorá je tu vybudovaná
  • Taktiež sa môžete prejsť popri kanáli, ktorý tu bol vytvorený. (dá sa prejsť až k Turanom, Sučanom a Lipovcu)
  • V Nolčove nájdete krásnu novú rozhľadňu s výhľadom na Krivánsku Malú Fatru
  • Podhradie je známe peknou akciou s názvom Kvet Podhradia.

Turistika a cykloturistika v Krpeľanoch, Nolčove, Podhradí a Konsom

  • Krpeľany sú dobrý turistickým bodom. Môžete ísť na Kopu, Krpeliansku tiešňavu, Ľubochnianske sedlo alebo Nolčovskú Maguru.
  • Z Nolčova sa dostanete do peknej Hlavnej doliny, na rozhľadňu nad Nolčovom, Nolčovskú Maguru alebo hrebeň Veľkej Fatry a Veľkofatranský Kľak.
  • Medzi Podhradím a Konským sa nachádza nenápadný vrch s názvom Bieličie, z ktorého je 360 stupňový úchvatný výhľad
  • Z Podhradia sa môžete dostať napríklad na Sučiansky hrad alebo Katovu skalu

Slovkom na záver o Krpeľanoch, Nolčove, Podhradí a Konskom

Okolie týchto 4  dedín ponúka skutočne vyžitie. Môžete sa hodiny prechádzať popod krásne vrchy Veľkej Fatry alebo si na nevyjsť. Osobne ma ich okolie vždy príjemné prekvapí a skrývajú neuveriteľný potenciál. Predovšetkým prechádzka Hlavnou Dolinou na útulňu Príslop, Krpelianska tiesňava alebo Nolčovská Mogura.

Posledný článok

Tlstá – jedno z najkrajších miest, čo v Turci máme

Tlstá – jedno z najkrajších miest, čo v Turci máme

Osobne sa v poslednej dobe (teda už pomerne dlho) snažím vyhýbať často navštevovaným kopcom u nás v Turci. Sú to predovšetkým Martinské hole, Kľačianska Magura, Lysec, či dokonca Ostrá a Tlstá. Vlastne ani neviem, čo je dôvod. Asi starnem a chcem mať na túrach väčší...

Naše posledné články

Tento pretek má veľký potenciál

Tento pretek má veľký potenciál

Už ubehol nejaký ten piatoček odkedy sme prvý krát vyskúšali takzvaný Vertikal na Martinské hole. Obľúbená trasa mnohých Turčanov, ktorí si ešte za dávnych čias lanovky na Hole testovali svoje schopnosti a šľapali hore tou najkratšou možnou cestou. Nás táto trasa...

Cyklo okruh plný atrakcií

Cyklo okruh plný atrakcií

V Turci máme množstvo krásnych cyklotrás. Najviac ľudí asi návštevu naše krásne turčianske doliny. Predovšetkým v lete je to z toho dôvodu, že sa vďaka korunám stromov dokáže skryť pred horúčavami. Navyše v každej doline nájdete aj potôčik, ktorý vás príjemne schladí....

Koruna Turca z pohľadu Rolanda Regelyho

Koruna Turca z pohľadu Rolanda Regelyho

Koruna Turca je veľkým lákadlom pre mnohých diaľkových turistov. Preverí vaše fyzické, ale aj psychické sily. Siahnete si takmer na dno svojich síl, ale ten pocit pri je prechádzaní stojí za to. Trasu dlhú viac ako 200 kilometrov, ktorá prechádza všetkými pohoriami...

Zostaňte v obraze a sledujte najnovšie správy a aktualizácie

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne