Krpeľany, Nolčovo, Konské, Podhradie

Autor článku Brano Šimko

19. novembra 2021

Rozhodli sme sa pre vás pripraviť novú rubriku: „Mestá a Obce Turca“. Nájdete v nej všetky obce a mestá v našom krásnom regióne. Krásne miesta, historické budovy, značené cyklotrasy a tipy na výlet. Každá obec je jedinečná a oplatí sa ju navštíviť. Najkomplexnejší zoznam krásnych pamiatok v našej Turčianskej záhradke. Tentokrát ste sa dostali na článok o Krpeľanoch, Nolčove, Konskom a Podhradí.

Turčianska záhradka - Nolčovská Magura

Obce Krpeľany, Nolčovo, Konské a Podhradie – základné informácie

Na úvod si napíšem pár základných informácií. Ak sa chcete o týchto troch obciach dozvedieť viac, tak navštívte ich webové stránky – Krpeľany, Nolčovo, Konské, Podhradie.  Tieto štyry obce sa nachádzajú blízko pri sebe, a preto sme ich zaradili do jedného článku. Obce sa nachádzajú trošku mimo hlavného ťahu. Nájdete ich pri odchode z Turca smerom na Ružomberok. Obce sa takisto nachádzajú pod krásnymi horami Veľkej Fatry.

Čo vidieť v Krpeľanoch, Nolčove, Konskom a Podhradí.

  • V Krpeľanoch je najväčším lákadlom priehrada, ktorá je tu vybudovaná
  • Taktiež sa môžete prejsť popri kanáli, ktorý tu bol vytvorený. (dá sa prejsť až k Turanom, Sučanom a Lipovcu)
  • V Nolčove nájdete krásnu novú rozhľadňu s výhľadom na Krivánsku Malú Fatru
  • Podhradie je známe peknou akciou s názvom Kvet Podhradia.

Turistika a cykloturistika v Krpeľanoch, Nolčove, Podhradí a Konsom

  • Krpeľany sú dobrý turistickým bodom. Môžete ísť na Kopu, Krpeliansku tiešňavu, Ľubochnianske sedlo alebo Nolčovskú Maguru.
  • Z Nolčova sa dostanete do peknej Hlavnej doliny, na rozhľadňu nad Nolčovom, Nolčovskú Maguru alebo hrebeň Veľkej Fatry a Veľkofatranský Kľak.
  • Medzi Podhradím a Konským sa nachádza nenápadný vrch s názvom Bieličie, z ktorého je 360 stupňový úchvatný výhľad
  • Z Podhradia sa môžete dostať napríklad na Sučiansky hrad alebo Katovu skalu

Slovkom na záver o Krpeľanoch, Nolčove, Podhradí a Konskom

Okolie týchto 4  dedín ponúka skutočne vyžitie. Môžete sa hodiny prechádzať popod krásne vrchy Veľkej Fatry alebo si na nevyjsť. Osobne ma ich okolie vždy príjemné prekvapí a skrývajú neuveriteľný potenciál. Predovšetkým prechádzka Hlavnou Dolinou na útulňu Príslop, Krpelianska tiesňava alebo Nolčovská Mogura.

Posledný článok

18 túr v Turci, ktoré musíš vyskúšať. Od najľahšej po najťažšiu

18 túr v Turci, ktoré musíš vyskúšať. Od najľahšej po najťažšiu

Neviete, kam sa v Turci vybrať? Či je túra práve pre vás? Aká je jej náročnosť a či ju zvládtnete? Poradíme vám vybrať tú pravú práve pre vás. Tento článok je výberom toho najkrajšieho, čo v Turci máme od najľahšej prechádzky až po náročnú celodňovú turistiku. Čo si...

Naše posledné články

Ako najlepšie na Borišov? Skús Duatlon

Ako najlepšie na Borišov? Skús Duatlon

Borišov je jeden z najkrajších kopcov v Turci. Je veľmi obľúbený a to aj napriek tomu, že nie je príliš ľahké sa na neho dostať. Dôvod je ten, že musíte prejsť veľké množstvo kilometrov Turčianskymi dolinami, aby ste vôbec začali stúpať. Či už si zvolíte Beliansku...

Turiec s deťmi – prechádzka na Veterné

Turiec s deťmi – prechádzka na Veterné

U nás v Turci nájdete hneď niekoľko krásnych kopcov, na ktoré sa ľahko dostanete z deťmi. Práve Veterné je jedným z nich. Využiť na to môžete cestu autom smerom na Martinské hole odtiaľ to na Veterné máte omnoho ľahšie. A za odmenu Vám budú krásne výhľady na všetky...

Výzva – Martinské hole vertikálne

Výzva – Martinské hole vertikálne

Máme pre vás jednu výzvu. Uričte všetci poznáte výstupy na Martinské hole, no pod dlhšej dobe sa nám naskytla aj netradičná trasa popod starú lanovku. Určite túto trasu všetci poznáte, možno ste ju v minulosti aj skúsili, ale na dlhú dobu bola táto cesta zarastená....

Zostaňte v obraze a sledujte najnovšie správy a aktualizácie

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne