Krpeľany, Nolčovo, Konské, Podhradie

Autor článku Brano Šimko

19. novembra 2021

Rozhodli sme sa pre vás pripraviť novú rubriku: „Mestá a Obce Turca“. Nájdete v nej všetky obce a mestá v našom krásnom regióne. Krásne miesta, historické budovy, značené cyklotrasy a tipy na výlet. Každá obec je jedinečná a oplatí sa ju navštíviť. Najkomplexnejší zoznam krásnych pamiatok v našej Turčianskej záhradke. Tentokrát ste sa dostali na článok o Krpeľanoch, Nolčove, Konskom a Podhradí.

Turčianska záhradka - Nolčovská Magura

Obce Krpeľany, Nolčovo, Konské a Podhradie – základné informácie

Na úvod si napíšem pár základných informácií. Ak sa chcete o týchto troch obciach dozvedieť viac, tak navštívte ich webové stránky – Krpeľany, Nolčovo, Konské, Podhradie.  Tieto štyry obce sa nachádzajú blízko pri sebe, a preto sme ich zaradili do jedného článku. Obce sa nachádzajú trošku mimo hlavného ťahu. Nájdete ich pri odchode z Turca smerom na Ružomberok. Obce sa takisto nachádzajú pod krásnymi horami Veľkej Fatry.

Čo vidieť v Krpeľanoch, Nolčove, Konskom a Podhradí.

  • V Krpeľanoch je najväčším lákadlom priehrada, ktorá je tu vybudovaná
  • Taktiež sa môžete prejsť popri kanáli, ktorý tu bol vytvorený. (dá sa prejsť až k Turanom, Sučanom a Lipovcu)
  • V Nolčove nájdete krásnu novú rozhľadňu s výhľadom na Krivánsku Malú Fatru
  • Podhradie je známe peknou akciou s názvom Kvet Podhradia.

Turistika a cykloturistika v Krpeľanoch, Nolčove, Podhradí a Konsom

  • Krpeľany sú dobrý turistickým bodom. Môžete ísť na Kopu, Krpeliansku tiešňavu, Ľubochnianske sedlo alebo Nolčovskú Maguru.
  • Z Nolčova sa dostanete do peknej Hlavnej doliny, na rozhľadňu nad Nolčovom, Nolčovskú Maguru alebo hrebeň Veľkej Fatry a Veľkofatranský Kľak.
  • Medzi Podhradím a Konským sa nachádza nenápadný vrch s názvom Bieličie, z ktorého je 360 stupňový úchvatný výhľad
  • Z Podhradia sa môžete dostať napríklad na Sučiansky hrad alebo Katovu skalu

Slovkom na záver o Krpeľanoch, Nolčove, Podhradí a Konskom

Okolie týchto 4  dedín ponúka skutočne vyžitie. Môžete sa hodiny prechádzať popod krásne vrchy Veľkej Fatry alebo si na nevyjsť. Osobne ma ich okolie vždy príjemné prekvapí a skrývajú neuveriteľný potenciál. Predovšetkým prechádzka Hlavnou Dolinou na útulňu Príslop, Krpelianska tiesňava alebo Nolčovská Mogura.

Posledný článok

Náučný chodník Veľkou Fatrou

Náučný chodník Veľkou Fatrou

Celá trasa náučného chodníka je dlhá 11 kilometrov. Nie je náročná, jej prevýšenie je približne  150 metrov. Tiahne sa hôľnym hrebeňom a na zdolanie tejto celodennej túry postačí primeraná zdatnosť návštevníka a dobré počasie. Náučný chodník je však súčasťou značenej...

Naše posledné články

Najsevernejší bod Turca – hrebeňom Malej Fatry

Najsevernejší bod Turca – hrebeňom Malej Fatry

Keď som si na mape všimol, že najsevernejší bod Turca je v akejsi špičke na mape, tak ma to hneď zaujalo. Začal som zisťovať, kde sa tento bod nachádza a prečo je to vlastne tak. Najsevernejší bod v Turci sa logicky nachádza v pohorí Krivánskej Malej Fatry v...

Končiar – skutočne sa tam oplatí ísť?

Končiar – skutočne sa tam oplatí ísť?

Končiar nad Trebostovom patril k tým kopcom, ktoré som v Turci ešte neprešiel. Konečne po dlhých rokoch plánovania a odhovárania prišiel čas, aby som na tento vrchol v Lúčanskej Malej Fatre vyšiel. Tento vrchol vôbec nie je také ľahké zdolať ako sa môže zdať. Síce sa...

Rozhovor s Mišom Jančovičom – zakladateľom značky piva Forest

Rozhovor s Mišom Jančovičom – zakladateľom značky piva Forest

Dnes sme vyspovedali  Michala Jančoviča. Zakladateľa značky piva Forest. Aktívneho človeka v oblasti kultúry. Veronika Šimková Som tá druhá polovička našej dvojice. Taktiež už od malička trávim veľa času v prírode a neobsedím na jednom mieste. Dnes som už aj mamina a...

Zostaňte v obraze a sledujte najnovšie správy a aktualizácie

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne