Barbora Lilgová – od kopačiek k modelingu
Turčianska záhradka - Veronika Šimková

Autor článku - Veronika Šimková

17. apríla 2021

Rozhovory s úspešnými Turčanmi„. Dnes sme vyspovedali Barborku Lilgovú, ktorá pochádza z Martina. Kedysi hrávala futbal za MŠK Fomat Martin. V súčasnosti sa venuje fotomodelingu. O tejto mladej slečne sa dovziete viac v našom rozhovore.

Turčianska záhradka - Barbora Lilgová

Barborka, si šikovné mladé dievča a už nejakú dobu aj modelka. Ako si sa k tomu dostala?

V roku 2017 ma cez Instagram oslovila modelingová scoutka z agentúry Mix model management. Následne som bola pozvaná na kasting do agentúry, kde som potom aj podpísala zmluvu.

Ako spomínaš na začiatky?

Moje prvé tréningy chôdze či pózovania boli priam tragické. V tom čase som hrávala futbal, obliekala sa skorej ako chlapec a lodičky boli pre mňa veľkou neznámou. No vďaka Zuzke Pokovičovej, majiteľke agentúry, som sa do toho časom dostala.

Čo na to hovorí tvoja rodina a priatelia? Stretla si sa aj s predsudkami alebo neprajníkmi?

Celá rodina aj kamaráti ma v tom podporujú a tešia sa z každého môjho fotenia. Osobne som sa s nejakými neprajníkmi nestretla, ale určite sa nejakí nájdu. Myslím si, že na Slovensku na rozdiel od iných európskych krajín, ako je Nemecko či Anglicko, je plus-size modeling stále pozadu. Keď čítam rozhovory iných slovenských plus-size modeliek, tak v komentároch sú prevažne nenávistné a vulgárne komentáre na adresu modeliek, čomu ja absolútne nerozumiem.

Turčianska záhradka - Barbora Lilgová

Kde všade si bola fotiť?

Mám za sebou niekoľko fotení na Slovensku, fotila som aj vo Viedni, Hamburgu či Berlíne.

Ktoré doterajšie fotenie je tvoje obľúbené?

Mojim obľúbeným fotením je moje prvé honorované fotenie v zahraničí, konkrétne v Berlíne. Fotila som pre Zalando, čo je jeden z najväčších módnych e-shopov v Európe. To, že letím do Berlína som sa dozvedela 7 hodín pred odletom, letela som vtedy prvýkrát lietadlom, ešte k tomu sama. Mala som veľký stres, ale ľudia, ktorí mali na starosť celé fotenie boli nesmierne milí a zábavní, takže stres zo mňa rýchlo opadol.

Je fotomodeling to, v čom si sa našla a čo ťa napĺňa?

Pár rokov dozadu by mi ani nenapadlo, že by som mohla byť s mojimi mierami modelka. Celú základnú školu som sa stretávala s narážkami na moju postavu, keďže som bola ,,najväčšie dievča“ v triede. Modeling mi dodal sebavedomie, ktoré som nikdy nemala. Teším sa na každé jedno fotenie či návštevu mojej agentúry. Naozaj som sa v tom našla.

Turčianska záhradka - Barbora Lilgová

Vieš si predstaviť, že by to bola tvoja práca na plný úväzok?

Bola by som nesmierne šťastná, keby sa z modelingu stala moja práca na plný úväzok po strednej škole. Tak hádam sa mi to podarí :).

Máš nejaký sen, ktorý by si chcela v modelingu dosiahnuť?

Mám ich niekoľko. Takým najväčším je byť súčasťou nejakej kampane, ktorej cieľom by bolo búrať predsudky a poukazovať na to, že sa máme mať rady také, aké sme. Taktiež by som chcela fotiť pre Asos, či otvárať nejakú módnu prehliadku.

Kde ťa najbližšie čaká fotenie?

Momentálne nemám naplánované žiadne fotenie kvôli pandémií.

Turčianska záhradka - Barbora Lilgová

Čo by si odkázala dievčatám, ktoré sa túžia stať plus-size modelkami?

Nech idú do toho! Modeling mi dal toho veľa a myslím si, že to naozaj stojí za vyskúšanie.

Bola si hráčkou MŠK Fomat Martin. Ako na to spomínaš? Chodievaš si ešte občas zakopať?

Moje futbalové časy bolo aj vždy bude jedno z najkrajších období môjho života. Mali sme super kolektív aj trénera, boli sme ako taká malá rodina. Zakopať som si veľmi dlho nebola, ale verím, že keď sa zlepší situácia ohľadom pandémie, tak sa stretneme s babami a dáme nejaký zápas.

Aký máš vzťah k prírode? Chodievaš turistikovať tu v okolí?

Veľmi rada trávim čas v prírode. Vďačím za to môjmu dedkovi, ktorý nás už od malička brával do prírody v Turci a budoval v nás kladný vzťah k prírode. Pravidelne chodievam na prechádzky či menšie túry s mojim psíkom Codym.

Turčianska záhradka - Barbora Lilgová

Keby si si mala vybrať jedno obľúbené miesto v našej Turčianskej záhradke, ktoré by to bolo?

Jednoznačne Martinské hole. Milujem tie dych berúce východy slnka či panoramatický
výhľad.

Ďakujeme pekne za rozhovor. Barborke želáme všetko dobré a veľa možností na fotenie. Verím, že sa ani na Slovensku nestratíš a mnohí Turčania ťa spoznajú v nejakom módnom časopise.

Turčianska záhradka - Veronika Šimková

Veronika Šimková

Som tá druhá polovička našej dvojice. Taktiež už od malička trávim veľa času v prírode a neobsedím na jednom mieste. Dnes som už aj mamina a preto naše výlety naberajú iný zmysel. O tomto projekte som na začiatku ani len netušila, lebo pán manžel sa rozhodol mi to tajiť. Pomáham mu so správou sociálnych sietí a rozhovormi.

Posledný článok

Koruna Turca z pohľadu Rolanda Regelyho

Koruna Turca z pohľadu Rolanda Regelyho

Koruna Turca je veľkým lákadlom pre mnohých diaľkových turistov. Preverí vaše fyzické, ale aj psychické sily. Siahnete si takmer na dno svojich síl, ale ten pocit pri je prechádzaní stojí za to. Trasu dlhú viac ako 200 kilometrov, ktorá prechádza všetkými pohoriami...

Naše posledné články

Kaštieľ v Turčianskej Štiavničke

Kaštieľ v Turčianskej Štiavničke

Vďaka projektu Turčianskej záhradky sa môžem dostať aj na miesta, kde by nám inak nepustili a vďaka týmto možnostiam vám ukázať aj takéto miesta. Tento krát sa pozrieme ako vyzerá kaštieľ v Turčianskej Štiavničke, v ktorom sa od roku 2021 rozbehol poriadny stavebný...

Rodinný okruh pri Kláštore pod Znievom

Rodinný okruh pri Kláštore pod Znievom

Asi žiadna dedinka v Turci nezažila taký progres akí sme mohli vidieť v Kláštore pod Znievom. Táto obec sa stala Dedinou roka 2022. Bol to výsledok dlhodobého procesu, keď sa nám obec a jej okolie menilo pred očami. Vďaka tomu pribudlo v jej okolí množstvo zaujímavých...

Kde nájdete lekárničky v Turci?

Kde nájdete lekárničky v Turci?

V roku 2022 vznikol nápad osadiť v Turci niekoľko lekárničiek. Bohužiaľ sa nám na tieto ,,lekárničky" nepodarilo zohnať finančné prostriedky. Či už nejaký sponzor alebo pokus cez Startlab úspech nepriniesli. Pomaličky som si myslel, že tento projekt je odsúdený na...

Zostaňte v obraze a sledujte najnovšie správy a aktualizácie

Chceš od nás dostávať novinky?

Stačí, keď nám dáš tvoj email. Neboj nebudeme spamovať

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Turčianska záhradka - západ slnka na Chlebe

Chceš sa dozvedieť o našich nových článkoch?

Prihláste sa na odber tipov a článkov o Turčianskej záhradke a ako bonus dostanete náš pripravovaný e-book o tom, ktoré miesta sa oplatí v Turci vidieť.

Úspešne si sa prihlásil na odber našich noviniek. Ďakujem krásne